MKP1841222205M
Mfr.Part #
MKP1841222205M
Description
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
100°C
PC Pins
Dielectric :
PP
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Width :
5.5118mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Bulk
Length :
18.0086mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.591 15.00mm