MKP1841222204M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1841222204M
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric :
PP
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
PC Pins
Length :
18.0086mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
700V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Package / Case :
Radial
Width :
5.5118mm