MKP1841222136W
Mfr.Part #
MKP1841222136W
Description
CAP FILM 2200PF 20% 1.6KVDC RAD
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
2200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated AC :
650V
Width :
5.0038mm
Length :
17.5006mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1841222136W
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222136W Overview
Lead spacing is 0.591 15.00mm for this electrical device.Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.