MKP1841222136
Mfr.Part #
MKP1841222136
Description
CAP FILM 2200PF 20% 1.6KVDC RAD
Lead Pitch :
15.0114mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Published :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
650V
Length :
17.5006mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
5.0038mm
Datasheets
MKP1841222136
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222136 Overview
There is 0.591 15.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.