MKP1841222135W
Mfr.Part #
MKP1841222135W
Description
CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Width :
5.0038mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Length :
17.5006mm
Voltage - Rated AC :
650V
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Datasheets
MKP1841222135W
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222135W Overview
This electrical device has a 0.591 15.00mm lead spacing.Temperatures as low as -55°C~100°C are suitable for the device.