MKP1841182106
Mfr.Part #
MKP1841182106
Description
CAP FILM 820PF 20% 1KVDC RADIAL
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
600V
Voltage - Rated DC :
1kV
Package / Case :
Radial
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
820pF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841182106
MKP1841 820pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841182106 Overview
-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.