MKP1841182105
Mfr.Part #
MKP1841182105
Description
CAP FILM 820PF 10% 1KVDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
820pF
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
600V
Datasheets
MKP1841182105
MKP1841 820pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841182105 Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.