MKP1841182104
Mfr.Part #
MKP1841182104
Description
CAP FILM 820PF 5% 1KVDC RADIAL
Film Capacitors
Published :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
600V
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
820pF
Datasheets
MKP1841182104
MKP1841 820pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole