MKP1841168136
Mfr.Part #
MKP1841168136
Description
CAP FILM 680PF 20% 1.6KVDC RAD
Max Operating Temperature :
100°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
650V
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Capacitance :
680pF
Datasheets
MKP1841168136
MKP1841 680pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841168136 Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.