MKP1841168135V
Mfr.Part #
MKP1841168135V
Description
CAP FILM 680PF 10% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
650V
Tolerance :
±10%
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Datasheets
MKP1841168135V
MKP1841 680pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841168135V Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.