MKP1841168134V
Mfr.Part #
MKP1841168134V
Description
CAP FILM 680PF 5% 1.6KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
650V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±5%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MKP1841168134V
MKP1841 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841168134V Overview
Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.