MKP1841168134
Mfr.Part #
MKP1841168134
Description
CAP FILM 680PF 5% 1.6KVDC RADIAL
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
650V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1841168134
MKP1841 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841168134 Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.