MKP1841147136W
Mfr.Part #
MKP1841147136W
Description
CAP FILM 470PF 20% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Voltage - Rated AC :
650V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
MKP1841147136W
MKP1841 470pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841147136W Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.