MKP1841147136V
Mfr.Part #
MKP1841147136V
Description
CAP FILM 470PF 20% 1.6KVDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
650V
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
MKP1841147136V
MKP1841 470pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841147136V Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.