MKP1841147136
Mfr.Part #
MKP1841147136
Description
CAP FILM 470PF 20% 1.6KVDC RAD
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1600V 1.6kV
Voltage - Rated AC :
650V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
470pF
Datasheets
MKP1841147136
MKP1841 470pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1600V 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841147136 Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.