MKP1841147135
Mfr.Part #
MKP1841147135
Description
CAP FILM 470PF 10% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
650V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Capacitance :
470pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841147135
MKP1841 470pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841147135 Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.