MKP1841147134W
Mfr.Part #
MKP1841147134W
Description
CAP FILM 470PF 5% 1.6KVDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
650V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
470pF
Max Operating Temperature :
100°C
Dielectric :
PP
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Datasheets
MKP1841147134W
MKP1841 470pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841147134W Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.