MKP1841147134V
Mfr.Part #
MKP1841147134V
Description
CAP FILM 470PF 5% 1.6KVDC RADIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
650V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841
Factory Lead Time :
15 Weeks
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Tolerance :
±5%
Capacitance :
470pF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MKP1841147134V
MKP1841 470pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841147134V Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.