MKP1840522254
Mfr.Part #
MKP1840522254
Description
CAP FILM 2.2UF 5% RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
160V
Dielectric :
PP
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Width :
11.9888mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Length :
26.0096mm
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2.2μF
Size / Dimension :
1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm