MKP1840482406
- Mfr.Part #
- MKP1840482406
- Manufacturer
- Vishay
- Package / Case
- Radial
- Datasheet
- Download
- Description
- CAP FILM 0.82UF 20% RADIAL
- Manufacturer :
- Vishay
- Product Category :
- Film Capacitors
- Published :
- 2007
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Package / Case :
- Radial
- Max Operating Temperature :
- 100°C
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Termination :
- PC Pins
- Mounting Type :
- Through Hole
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
- Factory Lead Time :
- 15 Weeks
- Tolerance :
- ±20%
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Packaging :
- Bulk
- Series :
- MKP1840
- Capacitance :
- 0.82µF
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Operating Temperature :
- -55°C~100°C