MKP1840482405
- Mfr.Part #
- MKP1840482405
- Description
- CAP FILM 0.82UF 10% RADIAL
- Film Capacitors
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Series :
- MKP1840
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- Tolerance :
- ±10%
- Factory Lead Time :
- 15 Weeks
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
- ROHS3 Compliant
- Max Operating Temperature :
- 100°C
- Bulk
- Published :
- 2007
- Operating Temperature :
- -55°C~100°C
- Capacitance :
- 0.82µF