MKP1840482404
- Mfr.Part #
- MKP1840482404
- Description
- CAP FILM 0.82UF 5% RADIAL
- Film Capacitors
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Packaging :
- Bulk
- Published :
- 2007
- Radial
- Max Operating Temperature :
- 100°C
- Series :
- MKP1840
- Operating Temperature :
- -55°C~100°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
- Tolerance :
- ±5%
- Factory Lead Time :
- 16 Weeks
- Capacitance :
- 0.82µF