MKP1840447406
Mfr.Part #
MKP1840447406
Description
CAP FILM 0.47UF 20% RADIAL
Lead Pitch :
22.5044mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
7.0104mm
Series :
MKP1840
Capacitance :
0.47µF
Dielectric :
PP
Length :
26.0096mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.886 22.50mm