MKP1840447405
Mfr.Part #
MKP1840447405
Description
CAP FILM 0.47UF 10% RADIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Width :
7.0104mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
MKP1840
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Length :
26.0096mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.47µF
Tolerance :
±10%