MKP1840439406
- Mfr.Part #
- MKP1840439406
- Description
- CAP FILM 0.39UF 20% RADIAL
- Series :
- MKP1840
- Applications :
- DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
- Operating Temperature :
- -55°C~100°C
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Max Operating Temperature :
- 100°C
- Published :
- 2007
- Capacitance :
- 0.39µF
- Factory Lead Time :
- 15 Weeks
- ROHS3 Compliant
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Tolerance :
- ±20%