MKP1840439405
- Mfr.Part #
- MKP1840439405
- Manufacturer
- Vishay
- Package / Case
- Radial
- Datasheet
- Download
- Description
- CAP FILM 0.39UF 10% RADIAL
- Manufacturer :
- Vishay
- Product Category :
- Film Capacitors
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Packaging :
- Bulk
- Mount :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C~100°C
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Max Operating Temperature :
- 100°C
- Published :
- 2007
- Termination :
- PC Pins
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Series :
- MKP1840
- Factory Lead Time :
- 15 Weeks
- Tolerance :
- ±10%
- Mounting Type :
- Through Hole
- Capacitance :
- 0.39µF