MKP1840433405
Mfr.Part #
MKP1840433405
Description
CAP FILM 0.33UF 10% RADIAL
Size / Dimension :
1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
5.9944mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
26.0096mm
Series :
MKP1840
Capacitance :
0.33μF
Max Operating Temperature :
100°C
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Pitch :
22.5044mm