MKP1840433404M
Mfr.Part #
MKP1840433404M
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
15mm
Depth :
8.5mm
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
220V
Width :
8.509mm
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Length :
17.5006mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric :
PP
Lead Diameter :
800 µm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Size / Dimension :
0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm