MKP1840233205M
Mfr.Part #
MKP1840233205M
Description
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC RADIAL
ROHS3 Compliant
Dielectric :
PP
Length :
17.5006mm
Width :
5.0038mm
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated AC :
700V
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Datasheets
MKP1840233205M
MKP1840M 3300pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1840233205M Overview
Its lead spacing is 0.591 15.00mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.