MKP1840222634M
Mfr.Part #
MKP1840222634M
Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
Width :
3.5052mm
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric :
PP
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Length :
7.1882mm
Capacitance :
2200pF
Datasheets
MKP1840222634M
MKP1840M 2200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1840222634M Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.197 5.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.