MKP1840222205M
Mfr.Part #
MKP1840222205M
Description
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
2200pF
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
17.5006mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
2kV