MKP1839610165
Mfr.Part #
MKP1839610165
Description
CAP FILM 10UF 10% 160VDC AXIAL
Axial
Lead Diameter :
1 mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±10%
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
160V
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.866Diax1.634L 22.00mmx41.50mm
Published :
Voltage - Rated AC :
100V