MKP1839610163
Mfr.Part #
MKP1839610163
Description
CAP FILM 10UF 2.5% 160VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
160V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.866Diax1.634L 22.00mmx41.50mm
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated AC :
100V
Capacitance :
10μF