MKP1839547251
Mfr.Part #
MKP1839547251
Description
CAP FILM 4.7UF 1% 250VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.768Diax1.634L 19.50mmx41.50mm
Voltage - Rated AC :
160V
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Through Hole
Length :
41.5036mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
4.7μF
Voltage - Rated DC :
250V
PP
Max Operating Temperature :
100°C