MKP1839522161G
Mfr.Part #
MKP1839522161G
Description
CAP FILM 2.2UF 1% 160VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
160V
Size / Dimension :
0.512Diax1.240L 13.00mmx31.50mm
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
2.2μF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
100V