MKP1839520401
Mfr.Part #
MKP1839520401
Description
CAP FILM 2UF 1% 400VDC AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
2μF
Voltage - Rated AC :
220V