MKP1839515631
Mfr.Part #
MKP1839515631
Description
CAP FILM 1.5UF 1% 630VDC AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Length :
41.5mm
Tolerance :
±1%
Reference Standard :
IEC60384-16
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Capacitance :
1.5μF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
630V
Series :
MKP1839
Diameter :
22mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
HTS Code :
PP
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.866Diax1.634L 22.00mmx41.50mm