MKP1839510631
Mfr.Part #
MKP1839510631
Description
CAP FILM 1UF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Lead Diameter :
1 mm
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
1μF
Size / Dimension :
0.709Diax1.634L 18.00mmx41.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
MKP1839
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated AC :
250V