MKP1839510401
Mfr.Part #
MKP1839510401
Description
CAP FILM 1UF 1% 400VDC AXIAL
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.669Diax1.240L 17.00mmx31.50mm
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Capacitance :
1μF
Length :
31.496mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
220V