MKP1839510251
Mfr.Part #
MKP1839510251
Description
CAP FILM 1UF 1% 250VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
1μF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
160V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.492Diax1.043L 12.50mmx26.50mm