MKP1839510161R
Mfr.Part #
MKP1839510161R
Description
CAP FILM 1UF 1% 160VDC AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
26.4922mm
Published :
Capacitance :
1μF
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
160V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.413Diax1.043L 10.50mmx26.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C