MKP1839468631
Mfr.Part #
MKP1839468631
Description
CAP FILM 0.68UF 1% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
630V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.709Diax1.240L 18.00mmx31.50mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.68µF
Tolerance :
±1%