MKP1839468161
Mfr.Part #
MKP1839468161
Description
CAP FILM 0.68UF 1% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.68µF
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
160V
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated AC :
100V
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.335Diax1.043L 8.50mmx26.50mm