MKP1839447631
Mfr.Part #
MKP1839447631
Description
CAP FILM 0.47UF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Length :
32.004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated DC :
630V
Package / Case :
Axial
Dielectric :
PP
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.591Diax1.240L 15.00mmx31.50mm
Voltage - Rated AC :
250V