MKP1839447401
Mfr.Part #
MKP1839447401
Description
CAP FILM 0.47UF 1% 400VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
220V
Tolerance :
±1%
Bulk
Pbfree Code :
yes
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.47µF
Size / Dimension :
0.531Diax1.043L 13.50mmx26.50mm