MKP1839447251
Mfr.Part #
MKP1839447251
Description
CAP FILM 0.47UF 1% 250VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.354Diax1.043L 9.00mmx26.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated AC :
160V
PC Pins
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±1%