MKP1839447161R
Mfr.Part #
MKP1839447161R
Description
CAP FILM 0.47UF 1% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.47µF
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
PC Pins
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
160V
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated AC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.354Diax0.748L 9.00mmx19.00mm