MKP1839433404
Mfr.Part #
MKP1839433404
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±5%
Published :
Length :
26.4922mm
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
220V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage - Rated DC :
400V
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.453Diax1.043L 11.50mmx26.50mm
Capacitance :
0.33μF
Datasheets
MKP1839433404
Vishay MKP1839433404
MKP1839 0.33μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839433404 Overview
Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.