MKP1839433403
Mfr.Part #
MKP1839433403
Description
CAP FILM 0.33UF 2.5% 400VDC AXL
Through Hole
Length :
26.4922mm
Size / Dimension :
0.453Diax1.043L 11.50mmx26.50mm
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated AC :
220V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Series :
MKP1839
Mounting Type :
Capacitance :
0.33μF
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1839433403
Vishay MKP1839433403
MKP1839 0.33μF Film Capacitor ±2.5% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839433403 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.