MKP1839433401
Mfr.Part #
MKP1839433401
Description
CAP FILM 0.33UF 1% 400VDC AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
MKP1839
Mounting Type :
PP
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Size / Dimension :
0.453Diax1.043L 11.50mmx26.50mm
Voltage - Rated AC :
220V